• Kreivės 2014

  Rugpjūčio 21–28 d.
  Kino centre „Skalvija“

  Nuotrauka: Peaches pasidaro pati

 • Kreivės 2014

  Rugpjūčio 21–28 d.
  Kino centre „Skalvija“

  Nuotrauka: Susitikimai po vidurnakčio

Rugpjūčio 24. Queer tango / paskaita-pamoka

Dėmesio! Nauja renginio vieta!

Tango – tai gyva dviejų žmonių improvizacija, vykstanti čia ir dabar. Tai žaidimas, dialogas, vis kuriantis naują trijų minučių istoriją, išreikštą jausmų ir šokio kalba.

Queer tango šiame šokėjų dialoge atsisako tradicinių heteronormatyvių vyro ir moters vaidmenų, palikdamas tik du žmones. Tuomet nebelieka ribų, kas šokyje yra vedantysis, o kas vedamasis, nes abu šokantieji gali nuolatos keistis vaidmenimis. Taip gimsta queer tango, kuriame susilieja argentinietiško tango melodija, šokio technika, dviejų žmonių jausmai ir seksualumas, nevaržomi heteronormos gniaužtų.

Queer tango iš pogrindžio pirmiausiai išlindo Vokietijoje ir kiek vėliau, 2001 m., Argentinoje. Per trylika metų šis naujų galimybių tango išpopuliarėjo visame pasaulyje, taip pat ir Rusijoje. Ar ne metas žengti pirmuosius queer tango žingsnius ir Lietuvoje?

Po trumpo teorinio įvado į queer tango, kurio metu apžvelgsime jo atsiradimo priežastis, vystymąsi ir populiarėjimą visame pasaulyje, įvyks pažintinė argentinietiško queer tango pamoka. Jos metu susipažinsime su argentinietiško tango apsikabinimo specifika ir pagrindiniais žingsneliais, patirsime naujų pojūčių šokdami tango su skirtingais partneriais pagal įvairių epochų ir nuotaikų tango muziką.

Paskaitą-pamoką ves Vilniaus tango klubo vadovas Irmantas Bačelis, šviežių minčių ir įspūdžių pasisėmęs ką tik Kopenhagoje ir Berlyne vykusiuose tarptautiniuose queer tango festivaliuose. Irmantas jau 12 metų šoka argentinietišką tango, iš kurių net 11 moko ir kitus. Dalyvauja įvairiuose jungtiniuose ir individualiuose šokio pastatymuose Lietuvoje ir užsienyje.

24 d. – 21.00
A. Jakšto g. 9, buvusi „Vaidilos“ teatro salė

Renginio partneriai: Vilniaus Tango klubas

tango-logo