• Kreivės 2015

  Rugpjūčio 20–27 d. – Vilniuje
  Rugpjūčio 28–31 d. – Kaune
  Rugpjūčio 30 d. – Šiauliuose
  Rugsėjo 4–5 d. – Klaipėdoje  Nuotrauka: Vaikinai

 • išgiŘstì programa

  Šeši filmai LGBT* jaunimui apie LGBT* jaunimą

  Nuotrauka: Nuogumo zona

 • R. W. Fassbinderio kreivės

  Keturi kreiviausi vokiečių kino genijaus filmai

  Nuotrauka: Kerelis

8.25 \ Tarptautinis queer ir feministinis bendradarbiavimas: ar įmanomas globalus solidarumas? \ LYSA paskaita

Tolerantiško jaunimo asociacijos akademinė vasaros mokykla „Lyčių studijos ir aktyvizmas Vakaruose ir posovietinėse šalyse: teorijos, praktikos, formos“ (LYSA) kviečia į atvirą paskaitą apie tarptautinio queer ir feministinio solidarumo galimybes ir problemas bei bendradarbiavimą tarp „vakarietiškų“ ir posocialistinių grupių.

Paskaitoje mokslininkės Dr Katharina Wiedlack ir Masha Neufeld analizuos tokių sąvokų kaip lesbietė, gėjus ar queer globalizaciją, jų transplantaciją į posocialistinius ir posovietinius kontekstus ir poveikį. Mokslininkės aptars queer ir feminizmą nelygių galios santykių tarp Pietų/Rytų ir Šiaurės/Vakarų kontekste, keldamos klausimą, kaip ir kokiomis sąlygomis įmanomas pasaulinis solidarumas ir bendradarbiavimas.

Kalbėdamos apie sąvokų perkėlimą iš JAV į kitas visuomenes, lektorės tikisi įsitraukti į gyvą diskusiją su auditorija ir jos požiūriu į queer feministinių sąvokų, teorijų ir aktyvizmų importą, eksportą ir transplantavimą. Kaip vadinamieji „Vakarų“ aktyvizmai ir sąvokos pelnosi iš queer ir feministinių judėjimų Rytuose? Autorės siekia decentralizuoti „vakarietišką“ žinojimą ir perkelti svorio centrą į vertingus diskursus bei aktyvizmo formas posocialistiniuose kontekstuose.

Dr. Katharina Wiedlack, iš Vienos universiteto, šiuo metu dirba su projektu, analizuojančiu pažeidžiamiausių Rusijos piliečių konstravimą Vakarų medijose. Ji taip pat aktyviai dalyvauja Vienos queer-feministinėje bendruomenėje ir tarptautiniame tarpdisciplininiame tyrimų, edukacijos ir aktyvizmo projekte Bodypolitix (http://bodypolitix.me).

Masha Neufeld studijavo psichologiją, sociologiją ir lyčių studijas Dresdeno Technologijos universitete (Vokietija), Sankt Peterburgo valstybiniame universitete (Rusija) ir Vienos universitete (Austrija). Šiuo metu yra įsitraukusi į nepriklausomą tyrimų, meno ir edukacijos projektą Bodypolitix (http://bodypolitix.me).

Vilnius / Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4
25 d. – 11.00

FB

Renginio partneriai:
LYSAtja