• Kreivės 2015

  Rugpjūčio 20–27 d. – Vilniuje
  Rugpjūčio 28–31 d. – Kaune
  Rugpjūčio 30 d. – Šiauliuose
  Rugsėjo 4–5 d. – Klaipėdoje  Nuotrauka: Vaikinai

 • išgiŘstì programa

  Šeši filmai LGBT* jaunimui apie LGBT* jaunimą

  Nuotrauka: Nuogumo zona

 • R. W. Fassbinderio kreivės

  Keturi kreiviausi vokiečių kino genijaus filmai

  Nuotrauka: Kerelis

8.27 \ Trans* aktyvizmas, judėjimai ir teorijos: kodėl ir kaip trans* klausimai yra susiję su visais \ LYSA paskaita

„Trans*lytis“ yra sąvoka, kuria kai kurie žmonės patys apibrėžia save. Trans*lyčiai žmonės egzistavo ir egzistuoja kiekvienoje kultūroje, kuri dažnai juos įvardina žeminančiais epitetais. O „trans*lytis“ yra palyginti nauja sąvoka, atsiradusi dešimtajame dešimtmetyje kaip emancipacinė ir politinė etiketė. Ji imta vartoti kaip skėtinis terminas, apibūdinantis žmones, kurie gyvena, jaučia ir išreiškia kitokią lytį, nei jiems priskirta gimus.

Paskaitoje lektorės analizuos trans*lyčių žmonių patiriamą priespaudą visuomenėse bei atkreips dėmesį į terminus, susijusius su savęs identifikavimu ir struktūromis, verčiančiomis paklusti lyties normatyvumui. Mokslininkės taip pat pažvelgs į ryšį tarp trans*lytiškumo teorijos ir aktyvizmo bei aptars trans* aktyvizmo svarbą – ir dažną marginalizavimą – vietiniuose LGBTQI judėjimuose.

Dr. Katharina Wiedlack, iš Vienos universiteto, šiuo metu dirba su projektu, analizuojančiu pažeidžiamiausių Rusijos piliečių konstravimą Vakarų medijose. Ji taip pat aktyviai dalyvauja Vienos queer-feministinėje bendruomenėje ir tarptautiniame tarpdisciplininiame tyrimų, edukacijos ir aktyvizmo projekte Bodypolitix (http://bodypolitix.me).

Masha Neufeld studijavo psichologiją, sociologiją ir lyčių studijas Dresdeno Technologijos universitete (Vokietija), Sankt Peterburgo valstybiniame universitete (Rusija) ir Vienos universitete (Austrija). Šiuo metu yra įsitraukusi į nepriklausomą tyrimų, meno ir edukacijos projektą Bodypolitix (http://bodypolitix.me).

Vilnius / Lietuvos žydų bendruomenė, Pylimo g. 4
27 d. – 9.00

FB

Renginio partneriai:
LYSAtja