• Kreivės 2015

  Rugpjūčio 20–27 d. – Vilniuje
  Rugpjūčio 28–31 d. – Kaune
  Rugpjūčio 30 d. – Šiauliuose
  Rugsėjo 4–5 d. – Klaipėdoje  Nuotrauka: Vaikinai

 • išgiŘstì programa

  Šeši filmai LGBT* jaunimui apie LGBT* jaunimą

  Nuotrauka: Nuogumo zona

 • R. W. Fassbinderio kreivės

  Keturi kreiviausi vokiečių kino genijaus filmai

  Nuotrauka: Kerelis

8.22 \ LGBT* ir jų artimųjų atsiskleidimai \ diskusija

Ką reiškia atsiskleisti? Kodėl LGBT* žmonės nusprendžia tai daryti ir ko tuo pasiekia? Ar šeimos reakcijos į atsiskleidimą atitinka lūkesčius, o gal priešingai – juos sužlugdo? LGBT* žmonių artimiesiems taip pat tenka atsiskleisti – ką tai reiškia jiems?

Po dokumentinio filmo „Mano vaikas“, pasakojančio Turkijos šeimų, auginančių LGBT* vaikus, istorijas, pasidalinsime mintimis apie tai, kas paliečia daug LGBT* žmonių ir jų artimųjų Lietuvoje.

Pokalbyje-diskusijoje dalyvausiančios mamos papasakos, ką jautė, sužinojusios apie savo vaikų homoseksualumą, kaip po to pakito ar nepakito jų santykis su vaikais ir aplinkiniais. Kiti diskusijos dalyviai pasidalins asmeninėmis atsiskleidimo istorijomis ir mintimis, ką jiems reiškė ir reiškia atsiskleidimas.

Lietuvoje LGBT* žmonių tėvai vis dar nematomi, o rasti paramos labai sunku. Šiemet Vilniuje organizacijų „In Corpore“ ir „Įvairovės ir edukacijos namai“ iniciatyva buvo suburta LGBT* vaikų turinčių tėvų informacijos ir paramos grupė, kurioje mamos ir tėčiai iš visos Lietuvos gali saugiai dalintis išgyvenimais ir palaikyti vieni kitus. Kalbėsimės apie šią grupę ir jos atsiradimą. Diskusijoje taip pat dalyvaus psichologė, padėsianti geriau suprasti LGBT* žmonių ir jų artimųjų patirtis.

Žinojimas – pirmasis žingsnis, padedantis atsiskleisti, iš pradžių sau, paskui ir artimiesiems. Renginys skiriamas mamoms, tėčiams, broliams, sesėms, norintiems suprasti ir priimti. Pokalbyje dalyvauja dvi homoseksualių vaikų mamos, lyčių studijų doktorantė Rasa Navickaitė, asociacijos „In Corpore“ vadovas Augustas Čičelis, Krizių įveikimo centro programų vadovė, psichologė Jolanta Latakienė. Diskusiją moderuoja Marius Gorochovskis, Liberalų Sąjūdžio Žmogaus teisių komiteto pirmininkas.

Vilnius / „Skalvijos“ kino centras, A. Goštauto g. 2
22 d. – 16.10, po filmo „Mano vaikas

FB