• Kreivės 2015

  Rugpjūčio 20–27 d. – Vilniuje
  Rugpjūčio 28–31 d. – Kaune
  Rugpjūčio 30 d. – Šiauliuose
  Rugsėjo 4–5 d. – Klaipėdoje  Nuotrauka: Vaikinai

 • išgiŘstì programa

  Šeši filmai LGBT* jaunimui apie LGBT* jaunimą

  Nuotrauka: Nuogumo zona

 • R. W. Fassbinderio kreivės

  Keturi kreiviausi vokiečių kino genijaus filmai

  Nuotrauka: Kerelis

8.22 \ Pokalbis su režisiere Alante Kavaite \ LYSA

Pirmą kartą organizuojama Tolerantiško jaunimo asociacijos akademinė vasaros mokykla „Lyčių studijos ir aktyvizmas Vakaruose ir posovietinėse šalyse: teorijos, praktikos, formos“ (LYSA) prasideda pokalbiu su tarptautinį pripažinimą pelniusia režisiere Alante Kavaite. Su režisiere kalbėsime ne tik apie jos už geriausią režisūrą „Sundance“ kino festivalyje apdovanojimą pelniusį queer tematikos filmą „Sangailės vasara“, bet ir apie tai, ką reiškia būti moterimi režisiere.

Kaip režisierė pasirenka temas filmams? Kodėl paskutinėje kino juostoje nusprendė pavaizduoti romantinius santykius tarp dviejų merginų? Kaip ji jaučiasi sukūrusi LGBT* filmą? Ką mano apie kitas panašią tematiką nagrinėjančias žinomas kino juostas? Kuo režisierei svarbios brendimo, paaugliškų ieškojimų temos? Kaip ji jaučiasi dirbdama vyrų dominuojamoje industrijoje? Ar pasiilgsta Lietuvos ir Vilniaus? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus, kuriuos galės užduoti ir atėjusieji į susitikimą, publika išgirs rugpjūčio 22 d., šeštadienį.

Lietuvoje gimusi, bet nuo 1992 metų Prancūzijoje gyvenanti menininkė kaip režisierė debiutavo 2007 metais drama „Laiko garsai“, su kuria dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių kino festivalių. Naujausiame 2015 metais sukurtame ir tarptautinį pripažinimą pelniusiame filme „Sangailės vasara“ režisierė paliečia Lietuvos kine itin retai analizuojamas temas – sudėtingą paauglystės laikotarpį, perėjimą iš vaikystės į suaugusiųjų pasaulį, seksualinių ieškojimų, LGBT romantinių santykių, erotikos klausimus. Šį filmą nuo rugpjūčio 21 d. bus galima pamatyti ir Lietuvos kino teatruose.

Vilnius / Baro „Artistai“ kiemelis, Šv. Kazimiero g. 3
22 d. – 19.00

FB

Renginio partneriai:
LYSAtja