Aš esu gražus

3 trumpametražiai filmai

Kanada, Nyderlandai

Anglų, prancūzų ir olandų k., lietuviški subt., 55 min.


„Forum Cinemas Vingis“, Vilnius
Spalio 8 d. — 14.00 (filmas su aptarimu)

Laikinoji „Romuvos“ kino salė, Kaunas
Spalio 9 d. — 12.00 (filmas su aptarimu)

Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykla, Naujoji Vilnia
Spalio 13 d. — 14.00

Šiaulių ap. Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Šiauliai
Spalio 18 d. — 10.00 (filmas su aptarimu)

„Apeironas“, Klaipėda
Spalio 18 d. — 10.30 (filmas su aptarimu)

Augant ir bręstant gali būti sunku priimti save, savo šeimą ir aplinką. O dar sunkiau išspręsti nuolat kylančias problemas. Trijų žaismingų trumpametražių filmų programa praskleidžia neužtikrintumo ir nesaugumo laikotarpio širmą ir atranda kūrybingus jaunus žmones, nusprendusius neatitikti normų, pamilusius save, įvertinusius keistus santykius su artimaisiais ir išdrįsusius kreiptis pagalbos.

Programą, pristatomą kartu su festivaliu „Nepatogus kinas“ ir skirtą 13–16 metų amžiaus mokiniams, sudaro filmai:

GROŽIS

Beauty

2018 / Kanada / dokumentika

Režisierė: Christina Willings

Ne visada lengva atrasti savo vietą pasaulyje ir būti tuo, kuo norėtum būti. Dokumentiniame filme vidiniais išgyvenimais besidalinantys penki vaikai nusprendė būti tuo, kuo yra, ir nesilaikyti jiems netinkančių tradicinių „vyro“ ir „moters“ lyčių apibrėžimų bei visuomenės primestos tapatybės. Iš anksto numatytų rolių pasaulyje savito lyties supratimo išreiškimas gali tapti tikru išbandymu, kartais netgi baisiu.

IŠKLAUSYK

Luister

2017 / Nyderlandai / dokumentika

Režisierė: Astrid Bussink

Gyvenimas kartais gali pasirodyti nepakeliamas, ypač, kai augi. Ir ne visada lengva apie savo problemas pasipasakoti draugams ar tėvams. Laimei, gali paskambinti Vaikų linijai, kuri visuomet tave išklausys. Spalvingame filme vaikų skambučių įrašus lydi gražiai pokalbių toną reflektuojantys vaizdai. Kartais juokingi ir išdykę, bet dažniausiai liūdni ir sukrečiantys.

MANO LAIMINGA SUDĖTINGA ŠEIMA

Mijn gelukkige ingewikkelde familie

2017 / Nyderlandai / dokumentika

Vis daugiau ir daugiau vaikų šiandien auga netradicinėse šeimose. Kokios istorijos jose slypi ir kaip tokia šeimos struktūra veikia vaikus? Smagiame dokumentiniame filme trys mergaitės pristato savo šeimas, pasakoja apie dar vienas mamas, pamotes, tėvus donorus, netikrus brolius ir įvaikintas seseris bei dalijasi jausmais su savo tėvais. Žinoma, pasitaiko ir problemų, bet mergaitės įžvelgia ir daug privalumų. Jos didžiuojasi savo sudėtingomis šeimomis, o filmas yra puiki proga tai pasakyti ir savo tėvams.

 

Nuotrauka ir anonsas: „Grožis“.