09.13 \ Matuojant visuomenės temperatūrą

Diskusija „Matuojant visuomenės temperatūrą: homofobija ir transfobija šiandienos Lietuvoje“

Prieš kelias savaites padegtos Lietuvos gėjų lygos durys. Įtarimų kyla ir dėl režisieriaus Romo Zabarausko kaimyno durų padegimo – galbūt taip taip neapykantos nusikaltimas, tik padegėjai supainiojo duris.

Neseniai nuskambėjo ir debatai dėl Stambulo konvencijos. Konvencijos priešininkai tikino, kad ratifikavusi dokumentą Lietuva privalės legalizuoti ir tos pačios lyties santuokas, o translyčiais taps vos ne kas antras Lietuvos mokytojas. Nors niekuo nepagrįsti ir melagingi, tokie teiginiai visuomenę išgąsdino ir parodė, kad didelė dalis žmonių yra linkusi tikėti net ir akivaizdžiu melu – jeigu įtikinėjimui pasitelkiama homofobija ar transfobija.

Kokioje šalyje šiandien gyvename? Ar kartą per trejus metus LGBT bendruomenę užklumpanti euforija „Baltic Pride“ metu turi vietos kasdienėse LGBT asmenų patirtyse? Kokios yra svarbiausios problemos, kurias reikia spręsti politiniame lygmenyje?

Diskusijoje dalyvaus:

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas;
Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovė Aušrinė Armonaitė;
Žmogaus teisių portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė;
Žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius.

Atsakymų laukiame iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Diskusiją moderuos Lietuvos žmogaus teisių centras direktorė Birutė Sabatauskaitė.

Diskusija vyks po filmo „Teresės gyvenimai“ peržiūros.

Diskusija vyks rugsėjo 13 d. 18.30 val.
„Skalvijoje“ (A. Goštauto g. 2)