09.15 \ LGBT* kultūra Lietuvoje – menas ir/ar aktyvizmas?

Šiemet sukanka 25 metai, kai Lietuvoje savanoriški lytiniai dviejų vyrų santykiai nebelaikomi baudžiamu nusikaltimu. Būtent todėl 1993 m. vasara tapo nauju LGBT* judėjimo etapu. Šį rudenį Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su festivaliu „Kreivės“ kviečia pasikalbėti apie jau susiformavusią kultūrą ir jos santykį su politiniais bei socialiniais pokyčiais.

Savaitgalio popietę siūlome praleisti su kava ir pokalbiais – pasidalykime savo mintimis apie spalvingą ir daugiasluoksnį lietuvišką LGBT* kultūros kontekstą.

Kas apskritai yra toji LGBT* kultūra? Kaip su ja susijusi „queer“ koncepcija? Kokį meno ir aktyvizmo santykį ji siūlo? Kokiai auditorijai ši kultūra skirta? Kaip menas gali pasitarnauti visuomenės švietimui, kovai su diskriminacija? O ar jis privalo tai daryti?

Atsakymų į šiuos bei kitus jums rūpimus klausimus ir ieškos diskusijos dalyviai.

Savo įžvalgomis dalysis:

dramaturgė ir teatrologė, pjesės „Žalgirės“ autorė GABRIELĖ LABANAUSKAITĖ-DIENA;
kūrybininkas, meno apžvalgininkas EDVINAS GRIN;
kuratorė, meno kritikė, galerijos „Tsekh“ direktorė KAROLINA RIMKUTĖ;
festivalio „Kreivės“ organizatorė, „In corpore“ narė LAURA VARŽGALYTĖ.

Ši diskusija – pokalbių apie lygybę ciklo dalis. Visuomenei atviromis diskusijomis siekiama, kad apie žmogaus teises būtų kalbama ne tik uždaruose susitikimuose, konferencijose ar posėdžiuose, bet ir tiesiog prie kavos puodelio.

Diskusija vyks rugsėjo 15 d. 14.00 val.
Menų spaustuvės kavinės erdvėje (Šiltadaržio g. 6)