• Kreivės 2019

  Rugsėjo 4–8 d.
  Vilnius

 • Barbara Hammer

  Retrospektyva ir kūrybos pristatymai


  Rugsėjo 5–7 d. 19.30 val. „Skalvijoje“

 • Konkursinės trumpikės

  12 rinktinių trumpametražių filmų 3 seansuose

  Rugsėjo 4–7 d. „Skalvijoje“

Ankstyvieji trumpametražiai filmai

1968–1975 / JAV / 3 trumpametražiai filmai

Režisierė: Barbara Hammer

Anglų k., lietuviški subt., 28 min.


„Skalvijos“ kino centras, A. Goštauto g. 2, Vilnius
Rugsėjo 7 d. — 19.30 (prieš filmą – kino tyrinėtojos, Vilniaus universiteto profesorės Natalijos Arlauskaitės paskaita apie Barbaros Hammer kūrybą)

BARBARA WARD NIEKADA NEMIRS
Barbara Ward Will Never Die

1968 / JAV / eksperimentinis

Režisierė: Barbara Hammer
3 min.

Antrajame savo filme Barbara Hammer – kuri tuo metu vis dar buvo ištekėjusi ir pakeitusi pavardę į Ward – nešiojama kamera fiksuoja kapinių išniekinimą. Dar tik pradėdama savo menininkės kelią, ji jau drumsčia mirusiųjų ramybę ir užtikrintai statosi sau paminklą – „Barbara Ward niekada nemirs“.

 

DYKETACTICS
Dyketactics

1974 / JAV / eksperimentinis

Režisierė: Barbara Hammer
4 min.

Per savaitgalį kaime nufilmuotą vienos valandos medžiagą – moteris gamtoje, Barbara Hammer sukarpė į skutus, palikdama tik esminius prisilietimų vaizdus ir pridėjo surežisuotų mylėjimosi scenų. Galutinis rezultatas – 4 minučių ilgio „Dyketactics“.

Pirmą kartą rodytas semestro pabaigoje studentams ir dėstytojams, filmas sulaukė daugybės pagyrų. Nepaisant  nuostabos, Hammer suprato, kad tai – kažko didelio pradžia. „Dyketactics“, pirmasis lesbietės sukurtas filmas apie besimylinčias lesbietes, atvėrė visiškai naują erdvę lesbiečių tapatybės, geismo ir estetikos reprezentavimui kine.

 

SUPERDYKE SUTINKA MADAME X
Superdyke Meets Madame X

1975 / JAV / dokumentika, eksperimentinis

Režisierės: Barbara Hammer, Max Almy
Anglų k., lietuviški subt., 21 min.

Nuo pirmojo bučinio iki išsiskyrimo –  filme, 1976-ųjų San Francisko meno festivalyje laimėjusio Louise Riskin prizą, Barbara Hammer ir Max Almy vaizdo juosta ir mikrofonu dokumentuoja savo santykius. Hammer kūryboje tai buvo pirmasis vaizdo įrašo bandymas „Sony Portapak“ juostine kamera. Filmas sukurtas kaip dviejų menininkių patirties apsikeitimas.

 

Anonsas ir nuotrauka: Superdyke sutinka Madame X.