• Kreivės 2020

  Rugsėjo 9–13 d.
  Vilnius
  Įėjimas – laisvas arba auka nuo 1 ct.

 • Konkursinė programa

  13 trumpų filmų 6 peržiūrose

  Nuotrauka: Noriu, kad Jelivarė degtų

 • Atmintys

  4 ilgos ir 5 trumpos istorijos apie individualias ir bendruomenės atmintis bei jų praradimus  Nuotrauka: Peržiūra

 • Ačiū!

  Susitikime kitų metų festivalyje ir renginiuose pakeliui
  Nuotrauka: Banglaužis

Naujienos

Jauni menininkai iš Ukrainos Vilniuje apmąstys savo tapatybę

2018 09 10 \

Rugsėjo 16 d. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvėje „Sodų 4“ atidaroma jaunų menininkų iš Ukrainos paroda „+26: Am I My Generation?“. Šis renginys uždarys penktąjį Vilniaus LGBT* festivalį „Kreivės“. Keliuose aukštuose išsidėsčiusią ekspoziciją sudarys ukrainiečių menininkų fotografijos, instaliacijos ir video darbai. Jais kūrėjai svarstys, ką reiškia (ne)priklausyti kartai, kuriai šiuo metu tiek pat metų, kiek ir demokratijai jų gimtojoje šalyje. Socialiai, tai – gyvenanti po sovietmečio, bet dar ne tūkstantmečio karta. Lietuvoje ją galima pavadinti Nepriklausomybės. O kaip ją apibūdinti Ukrainoje?

Kai kurie kūriniai parodoje žaismingi, galbūt net besijuokiantys iš situacijų ir pačių savęs, provokuojantys ar ironiški. Ir vis tiek jie atspindi problemas, su kuriomis susiduria individai, priklausantys tam tikrai kartai ir/ar visuomenei, būdami imigrantais, nepaklusdami heteronormatyvumui ar tiesiog nesijausdami tokiais, kokius juos nori matyti kiti.

Parodos kuratorė Rasa Kavaliauskaitė žada, kad menininkai savo kūriniais žvelgs plačiau nei įprasta „Kreivių“ festivaliui. „Lytis ir seksualinė orientacija yra tik viena iš parodos temų, taip pat tik viena iš žmogaus tapatybės dalių. Šįkart nagrinėjame ir kitus identiteto aspektus, tokius kaip priklausymas kartai, šaliai, visuomenei“, – sako ji.

Pasak R.Kavaliauskaitės, apsilankymas parodoje – dar viena proga pažinti Lietuvai artimos valstybės kultūrą, palyginti ją su savąja, apmąstyti, iš ko susideda pačių žiūrovų tapatybė.

Parodoje „+26: Am I My Generation?“ bus eksponuojami menininkų grupės „Gorsad“, Antono Karyuko, Yulios Krivich, Olenos Siyatovskos darbai.

Į parodos atidarymą kviečiami visi vilniečiai ir miesto svečiai. Pradžia – rugsėjo 16 d. 19 val. (Sodų g. 4).

Parodą galima aplankyti iki rugsėjo 28 d., trečiadieniais–penktadieniais 15–19 val.