• Kreivės 2020

  Rugsėjo 9–13 d.
  Vilnius
  Įėjimas – laisvas arba auka nuo 1 ct.

 • Konkursinė programa

  13 trumpų filmų 6 peržiūrose

  Nuotrauka: Noriu, kad Jelivarė degtų

 • Atmintys

  4 ilgos ir 5 trumpos istorijos apie individualias ir bendruomenės atmintis bei jų praradimus  Nuotrauka: Peržiūra

 • Ačiū!

  Susitikime kitų metų festivalyje ir renginiuose pakeliui
  Nuotrauka: Banglaužis

Naujienos

„Kreivės“ pristato filmus „Nepatogaus kino klasėje“

2018 10 12 \

Kartu su tarptautiniu žmogaus teisių dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“ pristatome net tris LGBT* temas paliečiančius trumpametražius filmus ir jiems aptarti skirtas metodikas platformoje „Nepatogaus kino klasė“ (nepatogauskinoklase.lt). Spalį šie filmai buvo pristatyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Augant ir bręstant gali būti sunku priimti save, savo šeimą ir aplinką. O dar sunkiau išspręsti nuolat kylančias problemas. Trys žaismingi ir jautrūs trumpametražiai filmai praskleidžia neužtikrintumo ir nesaugumo laikotarpio širmą ir atranda kūrybingus jaunus žmones, nusprendusius neatitikti normų, pamilusius save, įvertinusius keistus santykius su artimaisiais ir išdrįsusius kreiptis pagalbos.

Filme „Grožis“ (Kanada, 2018) vidiniais išgyvenimais besidalinantys penki vaikai nusprendė būti tuo, kuo yra, ir nesilaikyti jiems netinkančių tradicinių „vyro“ ir „moters“ lyčių apibrėžimų bei visuomenės primestos tapatybės. Iš anksto numatytų rolių pasaulyje savito lyties supratimo išreiškimas gali tapti tikru išbandymu, kartais netgi baisiu. Filmo ir jo metodiko pristatymas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos Tesių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis.

Gyvenimas kartais gali pasirodyti nepakeliamas, ypač, kai augi. Ir ne visada lengva apie savo problemas pasipasakoti draugams ar tėvams. Laimei, gali paskambinti Vaikų linijai, kuri visuomet tave išklausys. Filme „Išklausyk“ (Nyderlandai, 2017) vaikų skambučių įrašus lydi gražiai pokalbių toną reflektuojantys vaizdai. Kartais juokingi ir išdykę, bet dažniausiai liūdni ir sukrečiantys.

Vis daugiau ir daugiau vaikų šiandien auga netradicinėse šeimose. Kokios istorijos jose slypi ir kaip tokia šeimos struktūra veikia vaikus? Smagiame dokumentiniame filme „Mano laiminga sudėtinga šeima“ (Nyderlandai, 2017) trys mergaitės pristato savo šeimas, pasakoja apie dar vienas mamas, pamotes, tėvus donorus, netikrus brolius ir įvaikintas seseris bei dalijasi jausmais su savo tėvais. Žinoma, pasitaiko ir problemų, bet mergaitės įžvelgia ir daug privalumų. Jos didžiuojasi savo sudėtingomis šeimomis, o filmas yra puiki proga tai pasakyti ir savo tėvams.

Visus šiuos filmus ir metodikas galite rasti užsiregistravę nepatogauskinoklase.lt.