• Kreivės 2020

  Rugsėjo 9–13 d.
  Vilnius
  Įėjimas – laisvas arba auka nuo 1 ct.

 • Konkursinė programa

  13 trumpų filmų 6 peržiūrose

  Nuotrauka: Noriu, kad Jelivarė degtų

 • Atmintys

  4 ilgos ir 5 trumpos istorijos apie individualias ir bendruomenės atmintis bei jų praradimus  Nuotrauka: Peržiūra

 • Ačiū!

  Susitikime kitų metų festivalyje ir renginiuose pakeliui
  Nuotrauka: Banglaužis

Naujienos

„Kreivių“ atstovas – jubiliejiniuose „Teddy Awards“

2016 02 09 \

Vilniaus LGBT* festivalio „Kreivės“ komandos narys šiemet pakviestas prisijungti prie žiuri, kuri įteiks jau trisdešimtą kartą skiriamus „Teddy Award“ apdovanojimus 66-tajame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje. „Teddy Award“ apdovanojimai yra oficiali vieno didžiausių festivalių pasaulyje dalis ir teikiami nuo 1987 metų nepriklausomos žiuri, vertinančios kino festivalio programose pristatomus LGBT* temų filmus.

„Džiaugiamės kasmet augančiu susidomėjimu „Kreivėmis“ Lietuvoje, o kvietimas į Berlyną yra dar vienas svarbus įvertinimas, tarptautinės bendruomenės pripažinimas. Tai visos „Kreivių“ komandos nuopelnas. „Teddy Award“ yra labai reikšmingas LGBT* kultūrinis įvykis, pristatantis kruopščiai atrinktus naujausius dar tik pradedančių ir jau įsitvirtinusių kūrėjų darbus. Būti šio įvykio dalimi mums yra ir garbė, ir didelė atsakomybė“, – sako „Kreivių“ organizatorius Augustas Čičelis, šią savaitę išvykstantis į vasario 11–21 dienomis vyksiantį Berlyno festivalį.

Berlyno „Teddy Award“ tikslas – įvertinti filmus, nagrinėjančius LGBT* temas ir taip prisidedančius prie bendruomenės matomumo ir lygybės skatinimo. Apdovanojimą teikianti žiuri sudaroma iš atrinktų LGBT* festivalių visame pasaulyje organizatorių.

Pirmasis „Teddy Award“ įteiktas ispanų režisieriui Pedro Almodóvarui už filmą „Geismo įstatymas“ su tuo metu dar mažai žinomu jaunu aktoriumi Antonio Banderasu. Apdovanojimą gavo taip pat tuo metu mažai žinomas Gusas van Santas už vieną pirmųjų darbų – trumpametražį „Penki būdai nusižudyti“. Šis apdovanojimas vėliau teiktas tokiems kūrėjams kaip Toddas Haynesas, François Ozonas, Tilda Swinton.

„Šiais metais „Teddy Award“ kategorijoje – 31 naujas filmas. Taip pat pristatoma speciali jubiliejinė „Teddy Retro“ programa, sudaryta iš septyniolikos LGBT* kino istorijos perlų. Neabejoju, kad dalyvavimo Berlinalėje patirtis praturtins artėjančias „Kreives“, kurioms jau intensyviai ruošiamės“, – teigia A. Čičelis.

Šiemet Vilniaus LGBT* festivalis „Kreivės“ vyks anksčiau nei įprasta – birželio 15–22 dienomis. Jis apims dalį Vilniuje organizuojamų Baltic Pride renginių.