• Kreivės 2020

  Rugsėjo 9–13 d.
  Vilnius
  Įėjimas – laisvas arba auka nuo 1 ct.

 • Konkursinė programa

  13 trumpų filmų 6 peržiūrose

  Nuotrauka: Noriu, kad Jelivarė degtų

 • Atmintys

  4 ilgos ir 5 trumpos istorijos apie individualias ir bendruomenės atmintis bei jų praradimus  Nuotrauka: Peržiūra

 • Ačiū!

  Susitikime kitų metų festivalyje ir renginiuose pakeliui
  Nuotrauka: Banglaužis

Naujienos

Kviečiame į specialias moksleiviams skirtas peržiūras balandį

2016 03 14 \

Kartu su dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“ kviečiame 10–12-as klases į specialias nemokamas filmo „Įvairių šeimų vaikai“ peržiūras. Filmas kelia svarbius šiuolaikinio pasaulio vertybinius klausimus. Tai jautrus vienalyčių šeimų portretas, verčiantis susimąstyti apie tai, su kokiais iššūkiais ir visuomenės pasiprišinimu tenka susidurti šiose šeimose augantiems vaikams bei jų tėvams.

Filmas nukelia į įvairių šeimų namus įvairiose šalyse, įtraukia į asmenines paaugliškas vaikų dramas. Gusas, savo namuose apsuptas moterų, bando suvokti, ką reiškia buvimas „vyru“. Ebony mėgina išlavinti savo, kaip dainininkės, balsą ir surasti vietą, kur jos šeima būtų priimta. Matas kelia klausimus, kaip Dievas, kurį aukština jo lesbietės mamos, tuo pat metu gali jas smerkti. O Grahamo troškimą išmokti skaityti ir taip nudžiuginti savo tėvus apsunkina šeimos persikėlimas į Fidži, kur homoseksualumas smerkiamas.

Filmo peržiūros ir diskusijos vyks: Vilniaus „Skalvijos“ kino centre – balandžio 4 d. (pirmadienį) 11.30 val.;  Klaipėdos „Kultūros fabrike“ – balandžio 7 d. (ketvirtadienį) 12.00 val.; Kauno „Romuvos“ kino teatre – balandžio 8 d. (penktadienį) 12.00 val.

Dėmesio: privaloma išankstinė registracija.  Sekite naujienas čia.