• Kreivės 2020

  Rugsėjo 9–13 d.
  Vilnius
  Įėjimas – laisvas arba auka nuo 1 ct.

 • Konkursinė programa

  13 trumpų filmų 6 peržiūrose

  Nuotrauka: Noriu, kad Jelivarė degtų

 • Atmintys

  4 ilgos ir 5 trumpos istorijos apie individualias ir bendruomenės atmintis bei jų praradimus  Nuotrauka: Peržiūra

 • Ačiū!

  Susitikime kitų metų festivalyje ir renginiuose pakeliui
  Nuotrauka: Banglaužis

Naujienos

„Kreivės“ atkeliauja į Kauną

2015 08 28 \

LGBT* festivalis „Kreivės“, pabaigęs programą Vilniuje, paskutinį vasaros savaitgalį persikelia į Kauną. Festivalio filmai ir diskusijos kvies susipažinti su LGBT* – gėjų, lesbiečių, biseksualių, translyčių ir kitų neheteronormatyvių žmonių – kultūra ir įvairove,  o vakarėlis „K/reivas“ suteiks erdvę bendravimui.

„Vilniuje susilaukėme daug dėmesio. Net ir labai vasariškomis dienomis žmonės lankėsi kino salėse, žiūrėjo filmus, dalyvavo diskusijose ir kituose renginiuose. Norime, kad ir LGBT* kauniečiams „Kreivės“ taptų lengviau prieinamos,“ – teigė vienas festivalio organizatorių Augustas Čičelis.

Kaune rugpjūčio 28-31 d. „Kreivės“ pristatys penkis filmus, kurių dauguma bus rodomi M. Žilinsko dailės galerijoje. Įėjimas į šių filmų peržiūras – bent 1 ct. Kiek tiksliai – gali spręsti patys žiūrovai.

„Šių metų „Kreivių“ programoje didelį dėmesį skiriame LGBT* jaunimo patirtims. Kartu su informacijos portalu isgirsti.lt pristatome istorijas jaunimui ir apie jaunimą, kurias pasakosime ir Kaune, – sako festivalio organizatorius. – Jauni LGBT* žmonės yra ta visuomenės grupė, kuri ypač kenčia nuo homofobijos, bifobijos ir transfobijos ir kurios balsas, deja, mažiausiai girdimas. Tad programa „Išgirsti“ yra skirta jiems bei tiems žmonėms, kuriems rūpi ar turėtų rūpėti jaunimo gerovė.“

Olandų dramoje „Vaikinai“ jauni bėgikai vasaros atostogų metu ruošiasi svarbiam čempionatui ir kartu tyrinėja savo nubundantį seksualumą – kuris kartu ir gąsdina, ir kelia malonius virpuliukus. Režisieriaus Ester Martin Bergsmark, prieš keletą metų viešėjusio Lietuvoje, juosta „Something Must Break“ pasakoja apie dviejų jaunų žmonių maištą prieš „ikėjinę“ Švedijos visuomenę.

Dokumentinė juosta „Namai prerijose“ pasakoja apie atlikėjus Rae Spoon, jų asmeninės ir muzikinės tapatybės atradimą. Pokalbiai, performansai ir muzikiniai intarpai atskleidžia įkvepiantį procesą, kaip Rea kuria savo, trans asmens ir indie atlikėjų, gyvenimą. Kitas dokumentinis filmas „Posūkyje“, kuris sekmadienį taip pat bus rodomas Šiauliuose, supažindina su queer ir sporto fenomenu – tarptautiniu riedučių derbio kolektyvu, kurį sudaro įvairių formų, dydžių, kilmės ir tapatybių žmonės, atradę jame palaikančią ir įgalinančią bendruomenę.

Į dokumentinio filmo „Mano vaikas“, kuriame LGBT* vaikų tėvai iš Turkijos pasakoja, kaip atrado, priėmė ir ėmė aktyviai palaikyti savo vaikus, peržiūrą organizatoriai ragina LGBT* žiūrovus pasikviesti savo mamas ir tėčius. Po filmo vyks diskusija apie LGBT* žmonių ir jų artimųjų atsiskleidimo patirtis Lietuvoje.

„Kreivės“ nebūtų, kas yra, be vakarėlio „K/reivas“. Jau ne pirmą kartą Kaune vykstantis „K/reivas“ penktadienį suteiks neformalią erdvę bendravimui ir šokiams kavinėje „Kultūra“.