• Kreivės 2020

  Rugsėjo 9–13 d.
  Vilnius
  Įėjimas – laisvas arba auka nuo 1 ct.

 • Konkursinė programa

  13 trumpų filmų 6 peržiūrose

  Nuotrauka: Noriu, kad Jelivarė degtų

 • Atmintys

  4 ilgos ir 5 trumpos istorijos apie individualias ir bendruomenės atmintis bei jų praradimus  Nuotrauka: Peržiūra

 • Ačiū!

  Susitikime kitų metų festivalyje ir renginiuose pakeliui
  Nuotrauka: Banglaužis

Naujienos

Vilniuje atidaryta paroda, klausianti ką reiškia priklausyti jaunajai Ukrainos kartai

2018 09 17 \

Rugsėjo 16 d. vakare Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvėje „Sodų 4“ atidaryta jaunų Ukrainos menininkų paroda „+26: Am I My Generation?“. Joje kūrėjai klausia, ką reiškia (ne)priklausyti kartai, kuriai šiuo metu tiek pat metų, kiek ir demokratijai jų gimtojoje šalyje.

Keliuose aukštuose išsidėsčiusią ekspoziciją sudaro fotografijos, instaliacijos ir video darbai. Joje pateikiami menininkų grupės „Gorsad“, Antono Karyuko, Yulios Krivich, Olenos Siyatovskos kūriniai.

Kai kurie darbai parodoje žaismingi, galbūt net besijuokiantys iš situacijų ir pačių savęs, provokuojantys ar ironiški. Ir vis tik jie atspindi problemas, su kuriomis susiduria individai, priklausantys tam tikrai kartai ir/ar visuomenei, būdami imigrantais, nepaklusdami heteronormatyvumui ar tiesiog nesijausdami tokiais, kokius juos nori matyti kiti.

Chronologiškai žvelgiant, tai – gyvenanti po sovietmečio, bet dar ne tūkstantmečio karta. Lietuvoje ją galima pavadinti Nepriklausomybės. O kaip ją apibūdinti valstybėje, po Sovietų Sąjungos griūties išgyvenusiai ne vieną revoliuciją?

Simboliškai stovėdama po veidrodžių instaliacija, pavadinta „Tautų draugystė“, parodos kuratorė Rasa Kavaliauskaitė sakė, kad bendras darbas su šiais Ukrainos menininkais privertė permąstyti ir savo tapatybę. „Yra daug skirtingų būdų, kaip ją suprasti ir apibrėžti. Tai gali būti nacionalinis ar kultūrinis identitetas, lyties tapatumas“, – kviesdama apžiūrėti ekspoziciją kalbėjo ji.

Parodos „+26: Am I My Generation?“ atidarymas uždarė penktąjį Vilniaus queer festivalį „Kreivės“. Ji veiks iki rugsėjo 28 d., trečiadieniais–penktadieniais 15–19 val. (Sodų g. 4, Vilnius).