en
en

„Kažkada viename kultūros žurnale buvo straipsnis apie Naglio kalvą Palangoje, tą, pakeliui į vyrų pliažą. Buvo rašoma, kad ten laidodavo visuomenės atstumtuosius. Aš užsikabinau ir pavadinau taip.“ – apie žurnalo gėjams ir jų draugams pavadinimą „išgirsti“ Lietuvos queer archyvui pasakoja leidinio redaktorius Stasys Dimbelis.

1993–1997 m. leistas žurnalas buvo vienas svarbiausių gėjų kultūros įvykių Lietuvoje. Autentiškas turinys, aktualijų apžvalgos, plagiatai, prastos kokybės vertimai, anekdotai, pažinčių skelbimai, atviresnio turinio reikalaujantys laiškai ir pasyvumas jį kuriant.

Kauno menininkų namuose rugpjūčio 24 d. 19 val. nepadorių skaitymų metu iš naujo atversime „Naglio“ puslapius ir dar vienu kampu žvelgsime į dešimtojo dešimtmečio queer kultūrą Lietuvoje. Skaitovai/ės: Dovilė Lapinskaitė, Frydrichas Mireckas, Justas Vonžodas.

Projektą „Nepadorūs vakarai. Naglis“ įgyvendina Kauno menininkų namai, bendradarbiaudami su asociacija „In corpore“ („išgirsti“), finansuoja Lietuvos kultūros taryba.