en
en

Gegužės 12 d. užbaigiame iniciatyvą „Erdvė bendruomenei“ ir kartu su Kauno menininkų namais atidarome antrąją „Nepadorūs vakarai“ ciklo dalį „Naglis“, skirtą 10-tojo dešimtmečio queer kultūros apraiškų tyrinėjimams.

Pažvelgsime giliau į sprogstamąjį 10-tojo dešimtmečio užtaisą – nuo pirmųjų gėjų žurnalų ir lesbiečių vakarėlių, iki žmogžudysčių, pedofilijos skandalų ir kitų kriminalinio skyrelio naujienų. Kalbėsimės apie egzistuojančias queer archyvavimo praktikas regione, dalinsimės žiniomis ir asmeninėmis patirtimis apie queer istoriją ir jos įprasminimą. Ir žiūrėsime menininko Karolio Radiszewskio trumpametražius filmus „Povaizdžiai“ ir „Kisielendas“ . Šie vienas kitą puikiai papildantys dokumentiniai filmai liudija praeito amžiaus devintojo dešimtmečio Lenkijos queer bendruomenės patirtis. Filmų centre – aktyvisto ir kultinio gėjams skirto žurnalo „Filo“ redaktoriaus Ryszardo Kisieliaus pasakojimai.

Programa:
17.00 Rasa Navickaitė „Laukiniai 1990-ieji: LGBT posovietinės transformacijos centre“
18.00 Augustas Čičelis ir Viktorija Kolbešnikova, „išgirsti“, „Queer archyvavimas kaip į(si)galinimas“
19.00 Karolio Radiszewskio filmų „Povaizdžiai“ ir „Kisielendas“ peržiūra
20.00 Pokalbis

Vieta: Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas. Paskaita ir pristatymas vyks lietuvių kalba. Filmai rodomi lenkų kalba su angliškais subtitrais.

Renginys yra projekto „Erdvė bendruomenei“, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo Aktyvių piliečių fondo, dalis. Projektą „Nepadorūs vakarai. Naglis“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Filmų rodymą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.