en
en
Archyvas

Olena Siyatovska. Pabėgimai

Paroda

Išgalvotas pasaulis gali tapti užuovėja nuo žiaurios tikrovės, tačiau kyla klausimas: ar savo fantazijose galime jaustis saugūs? Menininkės sukurtos naivios būtybės pasižymi pažeidžiamu kreivu kūniškumu, tačiau turi ir savisaugos elementų: nagų, spyglių, ragų.

Būdama toli nuo namų, menininkė dažnai į Kyjivą grįžta mintimis, iš naujo išgyvena ryškias atminties akimirkas, užfiksuotas senuose įrašuose ir nuotraukose. Tad antroji parodos dalis dokumentuoja „Felt Cute, Might Delete Later“ performansą, kalbantį apie dar vieną eskapizmo apraišką – pabėgimą į skaitmeninę tikrovę pandemijos metu.

Olena Siyatovksa gimė Čekijoje. Užaugo Dnipre, gyvena ir dirba Kyjive. Studijavo Dnipro nacionaliniame Oleso Hončaro vardo universitete. Olenos meninės praktikos žvelgia į socialinius ryšius, atmintis ir tapatybes, kurie skleidžiasi skaitmeninėje dimensijoje. Ji dirba su naujosiomis medijomis, video, performansu ir fotografija. Olena yra dalyvavusi parodose ir rezidencijose Ukrainoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Vokietijoje ir JAV.

Paroda atsiveria balandžio 6 d., 18.30 val. ir veikia iki balandžio 20 d. ketvirtadieniais 16:00–19:00 val. (arba kitu laikus susitarus).
Adresas: „išgirsti“, Darbininkų g. 8–1 (atvira laiptinė, trys laipteliai aukštyn), Vilnius.
Daugiau informacijos: www.isgirsti.lt/erdve.

Parodą kuruoja: Augustas Čičelis. „išgirsti“ veiklas remia Aktyvių piliečių fondas, EEE finansinis mechanizmas.

Vyksta

išgir̃stì, Darbininkų g. 8–1, Vilnius
2023 m. balandžio 6–20 d., ketvirtadieniais, 16.00–19.00 val. (arba susitarus)

Susiję