en
en
Archyvas

Paroda ir ekskursija / Nepadorūs vakarai. Naglis

Paroda ir ekskursija

Tęsiame 10-tojo dešimtmečio queer kultūros tyrinėjimus su projektu „Nepadorūs vakarai. Naglis“ ir birželio 29 d. kviečiame į nepadorų vakarą: 18 val. vyks ukrainiečių menininko Antono Shebetko parodos „Ukrainos queer TV: atviras archyvas“ atidarymas, o 19 val. pajudėsime kartu link miesto centro su iniciatyvos „išgirsti“ komandos nariais, kurie pasakos queer bendruomenei svarbių Kauno miesto vietų istorijas nepadoriais ir neramiais 10-tojo dešimtmečio laikais.

„KAUNAS YRA KAUNAS? Redakciją pasiekė žinia, jog ir Kaune atvėrė duris kavinė gėjams. Nuvykome patikrinti. Deja, kavinės šeimininkas vos ne klūpom maldavo šio fakto negarsinti. Ką gi – negarsinam: pogrindis yra pogrindis ir čia būtina konspiracija.“ – 1994 metais skelbė laikraštis gėjams ir jų draugams „Naglis“.

Koks buvo dešimtojo dešimtmečio queer Kaunas? Kur gyveno, dirbo ir lankėsi neheteroseksualūs kauniečiai? Kaip jie susipažindavo ir kaip jautėsi viešumoje? Ekskursijos metu žvelgsime į Kauną homoseksualumo dekriminalizavimo laikotarpiu. Laukiame ne tik smalsuolių, bet ir amžininkų, kurie galėtų prisidėti pasakojimais ir patirtimis iš šio dinamiško ir konspiracinio periodo. Turėkite viešojo transporto bilietėlių.

Parodos „Ukrainos queer TV: atviras archyvas“ centre – trijų kanalų tiriamasis video projektas, kuriame nagrinėjamos įvairios homoseksualumo ir kitoniškumo vaizdavimo Ukrainos žiniasklaidoje formos ir metodai. Parodoje bus galima išvysti menininko sudarytą Ukrainos queer istorijos laiko juostą, kurioje nurodytos pagrindinės Ukrainos LGBTQ+ judėjimo datos.

Projektą „Nepadorūs vakarai. Naglis“ įgyvendina Kauno menininkų namai, bendradarbiaudami su asociacija „In corpore“ („išgirsti“), finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vyksta

2023 m. birželio 29 d., 18.00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas

Susiję