en
en
Archyvas

Rendez-vous. Ekskursija / Nepadorūs vakarai. Naglis

Ekskursija

Antrąjį kartą Kaune vaikščiosime ir tyrinėsime queer žymes miesto centre. Ekskursijos pradžia spalio 13 d. 18.00 val. prie Kauno menininkų namų.

„KAUNAS YRA KAUNAS? Redakciją pasiekė žinia, jog ir Kaune atvėrė duris kavinė gėjams. Nuvykome patikrinti. Deja, kavinės šeimininkas vos ne klūpom maldavo šio fakto negarsinti. Ką gi – negarsinam: pogrindis yra pogrindis ir čia būtina konspiracija.“ – 1994 metais skelbė laikraštis gėjams ir jų draugams „Naglis“.

Koks buvo dešimtojo dešimtmečio queer Kaunas? Kur gyveno, dirbo ir lankėsi neheteroseksualūs kauniečiai? Kaip jie susipažindavo ir kaip jautėsi viešumoje? Ekskursijos metu žvelgsime į Kauną homoseksualumo dekriminalizavimo laikotarpiu. Laukiame ne tik smalsuolių, bet ir amžininkų, kurie galėtų prisidėti pasakojimais ir patirtimis iš šio dinamiško ir konspiracinio periodo. Turėkite viešojo transporto bilietėlių.

Projektą „Nepadorūs vakarai. Naglis“ įgyvendina Kauno menininkų namai, bendradarbiaudami su asociacija „In corpore“ („išgirsti“), finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vyksta

2023 m. spalio 13 d., 18.00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas

Susiję