en
en
Archyvas

Alex Kochan. Iš tamsos šviesa

Paroda

Alex Kochan kūryboje atsispiria nuo savo, kaip translyčio žmogaus, gyvenimiškų pastebėjimų apie lytį ir LGBT+ bendruomenės veikimą sociume. Nesusipratimus, paradoksus, marginalizavimą Alex verčia į savitą gyvūnėlių ir simbolių kalbą. Sąsajų tarp žvėriško ar velniško vaizdo ir nenormatyvinių lyties bei seksualumo apraiškų paieškoje pasitelkiamos įvairios grafikos technikos, kaip ofortas, šilkografija ir iliustracija.

Parodoje pristatomuose darbuose jungiasi įvairios Alex kūryboje sutinkamos būtybės, pasitelkiami mitai ir ritualai. Personažai naudojami kaip simboliai: vienaragis – kaip laisvė ir „kitoniškumas“, juokdarys – kaip tai, kuo dažnai paverčiama LGBT+ bendruomenė homofobų akyse, kiti – įvairios lyties ir seksualumo raiškos. Čia svarbus ir bendruomeniškumo aspektas. Jis atsiskleidžia ne tik per bendrai patiriamą priespaudą, bet ir kaip įgalinantis bei išlaisvinantis būvis. Darbai įkūnija tam tikrą paradoksą – nors paprastai naktis ar tamsa nėra asocijuojama su saugumu, tačiau LGBT+ žmonėms ji dažnai tampa saugia prieglauda bendrauti ir švęsti. Laisvė tampa įmanoma tik užslėptose ar pogrindinėse vietose tamsiuoju paros metu, o būti šviesoje reiškia būti matomu ir pažeidžiamu.

Paroda veikia ketvirtadieniais–šeštadieniais 16:00–19:00 val. gegužės 19–28 d.
Adresas: „išgirsti“, Darbininkų g. 8–1 (atvira laiptinė, keli laipteliai į viršų), Vilnius.
Daugiau informacijos: www.isgirsti.lt/erdve.

Parodą kuruoja: „išgirsti“, Augustas Čičelis ir Viktorija Kolbešnikova. „išgirsti“ veiklas remia Aktyvių piliečių fondas, EEE finansinis mechanizmas.

Vyksta

“išgir̃stì”, Darbininkų g. 8–1, Vilnius
2022 m. gegužės 19–28 d., ketvirtadieniais–šeštadieniais, 16.00–19.00 val.

Susiję